Výhody:

  • Tvar pasti a červenočerné zbarvení prokazatelně láká samice komárů.
  • Insekticidy jsou zapuštěné do mikroporézního povlaku uvnitř pasti, čímž poskytují maximální bezpečnost při používání.
  • Past je bezpečná pro lidi, domácí mazlíčky, ptáky, ryby a další zvířata a užitečný hmyz
  • Jde o účinnou prevenci proti dospělým komárům a larvám – adulticidní a larvicidní účinek.
  • Obsahuje sáček se směsí potravy (listí) pro larvy, který přebije pach chlorované vody a tvoří lákavé prostředí.
  • Jednoduchá instalace – stačí přidat vodu a umístit past do zastíněné oblasti zahrady nebo krajiny.
  • Šetrná k životnímu prostředí, vyrobená z 50 % recyklovaných plastů.
  • Dlouhotrvající účinnost po dobu 90 dní minimalizuje náklady na výměnu a nevyžaduje žádné opakované přidávání aktivních látek.

Past má poutko pro zavěšení, např. na strom. Patentovaný tvar pyramidy poskytuje optimální stabilitu pasti a snížené odpařování vody. Aerodynamická žebrovaná základna snižuje proudění vzduchu, protože komáři preferují místa chráněná před větrem.

Návod k použití:

Do pasti nalijte vodu z kohoutku pokojové teploty (do výšky bočního otvoru). Na štítku označte kalendářní měsíc, abyste nezapomněli, kdy jste past aktivovali. Nyní je past připravena k umístění. Do větších oblastí umístěte pastí více, jedna past pokryje až 200 m2. Doporučujeme použít 2 pasti na každé 0,4 ha (nejméně 9 m od sebe). Past nainstalujte na rovný povrch nebo zavěste na strom, na temnější místo, kde příliš nefouká vítr (např. pod stromem, pod větev, která stíní, v blízkosti keřů nebo živých plotů, do rohu verandy, pod zahradní dřezy nebo fontány.

Pozn.: Past je účinná pouze pokud obsahuje vodu, občas tedy zkontrolujte, zda se voda nevypařila a případně ji dolijte. Past je účinná po dobu 3 měsíců, pak je třeba ji vyměnit.

Past nelikviduje všechny druhy komárů, pouze ty druhy, které se líhnou ve vodě. Účinná látka Permethrin obsažená v povlaku uvnitř pasti zabíjí dospělé komáry a larvicid zabraňuje larvám, aby se vylíhly v dospělé jedince.

Cílové druhy komárů: Aedes albopictus (komár tygrovaný), Aedes aegypti (komár tropický), Culex pipiens (komár pisklavý) a Culex quinquefasciatus. Komár pisklavý je nejběžněji vyskytující se komár na území ČR.

Lze využít téměř všude:

Na zahradách, ve veřejných parcích, na golfovém hřišti, u restaurací, cukráren, školních a sportovních hřišť, v areálu nemocnic, na koupalištích, u hotelů, atd.

Účinné látky:

Permethrin … 8,46 g/ 100 g (29,95 mg v jedné pasti)

Pyriproxyfen … 12,09 g/ 100 g (42,79 mg v jedné pasti)

Tetramethrin … 0,85 g/ 100 g (2,99 mg v jedné pasti)