Verze produktu: 04/2022 (v prodeji od 15.5.2022). Změna oproti předchozí verzi: Rozšíření dosahu odpuzovače.

Deramax-Auto je odpuzovač kun a hlodavců určený pro ochranu automobilů a pomáhá řešit problémy, které ve vozidlech na kabeláži, polstrování apod. způsobují kuny a myši. Přístroj je běžně využívaný také pro ochranu zemědělských strojů, karavanů, lodí apod. Odpuzovač Deramax-Auto generuje silné ultrazvukové pulzy specifického tvaru, které jsou pro kuny a hlodavce velmi nepříjemné, takže po krátkém čase chráněný prostor opouští. Provoz přístroje je ekologický bez využití chemických prostředků.

Odpuzovač (odpuzovač) Deramax-Auto je zcela soběstačný z hlediska napájení a není jej tedy nutné připojovat k autobaterii, nebo jinak napájet z rozvodů elektřiny v autě, zemědělském stroji, lodi, karavanu apod. Odpadá tak nutnost odborné instalace a možnost ztráty záruky na nový vůz z důvodu připojení cizího zařízení do elektrických rozvodů vozu. Nehrozí ani možnost vybití akumulátoru při delší odstávce vozidla nebo jiné technické problémy.

Vlastnosti odpuzovače Deramax-Auto

Pulzní provoz bateriového odpuzovače:

Jednou ze zásadních výhod bateriového odpuzovače Deramax-Auto je optimalizovaný pulzní provoz, který umožňuje vygenerovat ultrazvukové signály s velmi vysokou hladinou akustického tlaku při minimální spotřebě energie. Optimalizovaný pulzní provoz odpuzovače a tím i pulzní odběr energie z baterie znamená několikanásobně vyšší efektivitu využití kapacity baterie oproti běžným typům bateriových odpuzovačů. A to znamená několikanásobné prodloužení doby výdrže baterie.

Rezonanční zesílení ultrazvukového signálu:

Odpuzovač Deramax-Auto využívá rezonančního zesílení signálu, které je důležité pro dosažení nejvyššího možného výkonu při co nejnižší spotřebě energie. Kalibraci kmitočtů, které generují elektronické obvody odpuzovače s rezonančními kmitočty použitých piezoměničů (ultrazvukových "zářičů") provádíme v rámci každé výrobní série.

Napájení odpuzovače Deramax-Auto:

Deramax-Auto je odpuzovač s bateriovým napájením pomocí běžné 9 V baterie. 9 V lithiová baterie udrží přístroj v chodu 12 měsíců. 9 V alkalická baterie udrží odpuzovač v chodu 6 měsíců.

Cílová skupina škůdců:

Kuny, myši, potkani, krysy, rejsci, lasice.

Odolnost odpuzovače:

Vnitřní i venkovní použití. Odpuzovač je odolný vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, vysoké teplotě i mrazu (- 25 °C až + 80 °C).  

Bezpečnost odpuzovače Deramax-Auto:

Z hlediska vlivu na člověka odpuzovač Deramax-Auto neruší své okolí nepříjemným hlukem, je zcela tichý a bezpečný. Splňuje zákonné limity stanovené pro max. hladinu ultrazvuku. Naše interní pravidla jdou pak nad rámec platných zákonů a berou v potaz i současné lékařské vědecké práce a doporučení WHO pro ultrazvukový signál šířený vzduchem. Současně nemá tento odpuzovač na kuny a hlodavce žádný negativní vliv na běžná domácí nebo hospodářská zvířata, jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež, exotické ptactvo apod.

Komfort provozu:

Přístroj není nutné nijak nastavovat, pracuje zcela automaticky. Stačí osadit baterii a zapnout vestavěný vypínač.

Umístění odpuzovače:

Každý motorový prostor automobilu má jinou velikost a členění. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o velmi malý prostor určený k ochraně, není obvykle konkrétní umístění z hlediska účinnosti nijak zásadní. Vyvarujte se každopádně umístění blízko horkých částí motoru. Obvykle je nejlepší umístění u akumulátoru, kde je pro to jednak dostatek prostoru, a jednak je zde relativně nízká teplota. Bližší informace k vhodnému umístění najdete na stránce Vše o odpuzovačích škůdců.

Rozsah účinnosti odpuzovače Deramax-Auto:

Nejvyšší účinná vzdálenost před odpuzovačem je do 26 metrů. Rozsah účinné plochy je do 300 m2. Účinný úhel záběru je 120 stupňů. Odpuzovač tedy disponuje nejen vysokým výkonem, ale speciální konstrukce přístroje zajištuje dosažení velmi širokého účinného úhlu záběru 120 stupňů, přičemž i na hranici deklarovaného úhlu záběru (tedy mimo hlavní směr vyzařování signálu) generuje odpuzovač stále minimálně 82 % deklarované hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál se samozřejmě šíří i nad uvedený úhel záběru 120 stupňů, ale účinnost je zde již menší, a proto v rámci objektivity udáváme účinný úhel záběru "pouze" 120 stupňů.

Počet odpuzovačů v jednom prostoru:

V jednom místě může být umístěno libovolné množství ultrazvukových odpuzovačů a jejich signály se nijak negativně neovlivňují. Naopak, běžně se pro ochranu zejména větších, nebo více členitých prostor využívá více odpuzovačů, protože větší množství odpuzovačů (odpuzovačů) instalovaných v jednom místě znamená výrazně vyšší penetraci chráněného prostoru ultrazvukovým signálem a zvyšuje se celková účinnost.

Oficiální měření:

Hladina akustického tlaku odpuzovače Deramax-Auto: 91 dB. Hodnota LAmax. Efektivní (TrueRMS) hodnota hladiny akustického tlaku. Měření bylo řešeno v rámci zkušebny TÜV SÜD.

Shrnutí základních vlastnosti odpuzovače Deramax-Auto, které jej odlišují od obdobných produktů:

Vysoký výkon • Efektivní pulzní provoz • Rezonanční zesílení signálu • Široký účinný úhel záběru díky speciální konstrukci • Bezpečnost • Vysoká odolnost povětrnosti • Průběžná kontrola a kalibrace produktů

Technické údaje:

Typ odpuzovače: Pulzní ultrazvukový odpuzovač. Bezhlučný pro člověka.

Napájení: 9 V baterie (6LR61). Jedná se o 1 ks běžné 9 V baterie, tzv. "devítka". BATERIE NENÍ SOUČÁSTÍ DODÁVKY, MŮŽETE JI OBJEDNAT ZDE.

Výdrž baterie: 1 rok při použití lithiové baterie, 6 měsíců při použití alkalické baterie.

Umístění: Vnitřní i venkovní použití. Odpuzovač je odolný vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, vysoké teplotě i mrazu.

Účinná vzdálenost: do 26 metrů.

Účinná plocha: do 300 m2.

Účinný úhel záběru: 120 stupňů.

Hladina akustického tlaku: 91 dB. LAmax, efektivní hodnota (TrueRMS).

Vestavěný vypínač: Ano.

Vliv na člověka: Žádný.

Vliv na domácí zvířata: Žádný, s výjimkou chovných myší, křečků, morčat apod., pokud se nacházejí přímo v prostoru s odpuzovačem.

Pracovní teplota: - 25 °C až + 80 °C

Rozměry: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážními úchyty).

Hmotnost: 0,072 kg.

Země původu: Česká republika.

Pozn.: Odpuzovač Deramax-Auto je produktem české společnosti Deramax.cz s.r.o. se sídlem ve Valašském Meziříčí. Tato společnost se zabývá vývojem a výrobou profesionálních ultrazvukových odpuzovačů škůdců od r. 2001. Již přes 20 let tedy zdokonaluje produkty na základě aktuálních vědeckých poznatků, jejich zkušeností a zkušeností zákazníků. Dlouhodobě je největším výrobcem elektronických odpuzovačů škůdců v ČR i SR.

Účinnost: Přesto, že je účinnost odpuzovačů škůdců značky Deramax skutečně vysoká, nejsme schopni zajistit 100% účinnost vždy a za všech okolností. Považujeme za svoji povinnost upozornit zákazníky na tuto skutečnost ještě před zakoupením odpuzovače. Příčinou nedostatečné účinnosti je obvykle nevhodné umístění odpuzovače, nebo technická závada.